Haber

ABD’li Avukat: Tren Enkazından Çıkan Zehirli Kimyasallar Kanser Vakalarının Patlamasına Neden Olabilir

ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Konseyi (NTSB) tarafından yayınlanan bu ekran görüntüsü, Ohio’nun Doğu Filistin kasabasında raydan çıkan bir yük treninin bulunduğu alanı gösteriyor. (Fotoğraf: NTSB/Dağıtım Xinhua aracılığıyla)

Avukat Michael Barasch: “Dünya Ticaret Merkezi saldırıları bize bir şey öğrettiyse, o da 11 Eylül’ün 11 Eylül’de bitmediğidir.”

NEW YORK, 23 Şubat (Xinhua) — ABD’de 11 Eylül saldırılarından sonra hastalanan insanları savunan bir avukat, Çarşamba günü New York Post’a (NYP) verdiği demeçte, Doğu Filistin, Ohio sakinlerinin olaylara tanık olduğunu söyledi Şehirde. Bölgeyi bir “kanser patlaması” beklediği için zehirli kimyasalların sızmasına neden olan tren kazasından korkmaları gerektiğini söyledi.

Avukat Michael Barasch bu önemli uyarıyı, 3 Şubat’ta Filistin’in doğusundaki bir kasabada meydana gelen bir tren raydan çıkarak sakinleri bir dizi tehlikeli unsura maruz bırakarak hava ve içme suyu güvenliği konusunda dehşete yol açtıktan sonra yaptı.

Barasch, gelecekteki potansiyel sağlık riskleri hakkında “Korku, dehşete kapıl” dedi.

Çalıştıkları şirketin 11 Eylül saldırılarının olduğu sıfır noktasında zehirli toz solumasından yıllar sonra kanser teşhisi konan on binlerce 11 Eylül mağdurunun avukatı, Çevre Koruma’nın yaptığı açıklamaya inanmadığını ifade etti. Ajans (EPA) zehirli sızıntının ardından havanın ve içme suyunun güvenli olduğunu bildirdi.

Barasch, “EPA, Doğu Filistin sakinlerine havanın solunması için güvenli olduğunu söylediğinde ürperdim” dedi. “EPA yöneticisi Christine Todd Whitman’ın New York sakinlerine (11 Eylül’den sonra) söylediği tam olarak buydu. Ama hiç de güvenli değildi.” söz konusu.

Barasch, “Dünya Ticaret Merkezi saldırıları bize bir şey öğrettiyse, o da 11 Eylül’ün 11 Eylül’de bitmediğiydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu