Haber

Başkan, tamam, sıra onlarda! Parti Meclisi üyeleri bugün CHP kurultayında seçilecek

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın bugünkü bölümünde 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ve 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimleri yapılacak.

60 KİŞİLİK PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SEÇİLECEK

Özgür ÖzelAnkara başkan seçildi Spor Parti kurultayının ardından partinin en yetkili organı olan Başbakan, salonda yapılacak kurultayda belirlenecek. Cumhurbaşkanlığı genel seçiminde oy kullanan 1366 delege, 60 Başbakanlık üyelerinin seçimi için de sandık başına gidecek.

SAI ÜYELERİ DE BELİRLENECEK

Bu kapsamda PM üyeliği seçimi için aday başvuruları Kongre Konseyi tarafından saat 16.00’ya kadar kabul edilecektir. Adayların sıra numaralarının belirlenmesi ve oy Toplantı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından akşam saatlerinde PM üyelerinin seçimine başlanacak. Kongrenin bugünkü bölümünde delegeler, 15 kişiden oluşan YDK üyelerinin yanı sıra Başbakanlık üyelerinin de seçimini yapacak.

ÖZEL KILIÇDAROĞLU’NA FARK YARATTI

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda dün yapılan ikinci tur oylamada Manisa Milletvekili Özgür Özel genel başkan seçildi. CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan genel başkanlık seçiminde birinci türde salt çoğunluk sağlanamadığı için oylama ikinci türe bırakıldı. Saat 00.30’da başlayan ikinci tabip seçimi için oy verme işlemi saat 02.30’da tamamlandı. Oy sayımının ardından Özgür Özel’in 812 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu