Haber

Hava Tahminleri Açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, ülkemizin tamamının parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve Orta Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gümüşhane ve Bayburt), Doğu Anadolu ve Siirt çevresi. yapılıyor. Yağışların Batı ve Orta Karadeniz Bölgeleri ile Ankara, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Çankırı, Hakkari ile Antalya, Isparta, Burdur ve Van’ın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Ege’de 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Anadolu’da 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar: Batı kesimlerde kuzeyden, doğu kesimlerde güneyden, ara sıra orta kuvvette, Trakya’da kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatıdan, Doğu’nun iç kesimlerinden hafif hafif. Karadeniz bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli 19 olması bekleniyor.

İstanbul: Parçalı bulutlu, bu sabah ve 18 öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İzmir: Orta ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde 24 saat iç kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

Samsun: Parçalı çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

Trabzon: Orta ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 22

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 30 – İSTANBUL

haber-divrigi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu