Haber

Rusya Soruşturma Komitesi, Il-76 kazasına ilişkin soruşturmanın ilk sonuçlarını yayınladı

Rusya Soruşturma KomitesiTelegram kanalından yapılan açıklamaya göre, olay yeri incelemesinden elde edilen ön bulgular da dahil olmak üzere soruşturma faaliyetlerinin ilk sonuçları, uçağın Ukrayna topraklarından uçaksavar füzesi tarafından saldırıya uğradığını gösterdi.

Açıklamada, “ “Soruşturma kapsamında, bu terör eylemine katılan Ukraynalı silahlı oluşumlardan kişilerin kimliklerinin tespit edilmesi için bir dizi operasyon yürütülüyor.”vurgu yapıldı.

Açıklamada, Soruşturma Komisyonu’nun ‘Terör saldırısı’ suçundan ceza davası açtığı da kaydedildi.

Bugün erken saatlerde acil servislerden bir yetkili Sputnik’e, düşen Il-76 uçağının enkazında Ukrayna füzesinin yıkıcı unsurları tarafından açılan yüzlerce delik bulunduğunu, bunların bir kısmının uçağın kaplamasına sıkıştığını, birçoğunun ise uçağın kaplamasına sıkıştığını söyledi. uçağa girdiler.

Rusya Savunma Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklamada, 65’i Ukraynalı mahkumların da aralarında bulunduğu 74 kişiyi taşıyan Rus Il-76 uçağının Ukrayna’dan gelen füzeyle vurulduğunu duyurdu.

Açıklamada, uçakta 6 mürettebat, esir değişimi için gönderilen 65 Ukraynalı askeri işçi ve onlara eşlik eden 3 Rus subayın bulunduğu, düşen uçağın mürettebatı ve tüm yolcularının hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu