Haber

Ümit Özdağ’ın ‘Kılıçdaroğlu kazanırsa iç savaş çıkar’ sözleri yine gündemde

Türkiye, 28 Mayıs’ta sandık başına gidecek ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için tercihini yapacak.

Kritik seçimlere sadece 5 gün kalırken, birinci cinste en çok oyu alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu temaslarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Zafer Partisi Genel Merkezi’ne giderek Ümit Özdağ ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Çet İttifakı’ndan ayrılarak kendisini destekleme kararı alırken, Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan ile de bir araya geldi.

Oğan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

Ata İttifakı’nın ikinci tıp kararı merakla beklenirken dün kameralar karşısına geçen Sinan Ogan, ikinci tıpta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı aldığını açıkladı.

Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesi

Bu açıklamanın hemen ardından Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Ümit Özdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında görüşme gerçekleşti.

Özdağ, Kılıçdaroğlu’na mutabakat zaptı sundu

Görüşmenin ardından ilk açıklama Özdağ’dan geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı “Mutabakat zaptı sundum, olumlu yanıtını ileteceğini umuyorum.”söz konusu.

Bir açıklama daha yapan Ümit Özdağ, Ogan’ın kararının kendi tercihi olduğunu, Zafer Partisi’nin kararını bugün bir basın toplantısıyla açıklayacağını bildirdi.

Sözleri yine gündem oldu

Siyaset tartışmaları arka arkaya gelirken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sözleri yeniden gündeme geldi.

“Kılıçdaroğlu kazanırsa iç savaş çıkar”

Bu gelişmeler Özdağ’ın geçtiğimiz aylarda yaptıkları, “Kılıçdaroğlu kazanırsa ülkede iç savaş çıkar.”sözlerini getirdi aklıma.

“HDP, Güneydoğu Anadolu’da yerel seçimlerde büyük atılım yapıyor”

Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduğunu vurguladığı 9 Eylül 2022 tarihli açıklamasında şunları ifade etti:

HDP, Güneydoğu Anadolu’da yerel seçimlerde büyük bir atılım yapıyor. Belediye başkanlarının çoğunu devralıyor. Örgüt ile etkileşim HDP’li belediyeler ortasında yoğunlaşıyor. Kılıçdaroğlu onlara dokunmuyor. Bir süre sonra Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde bir karışıklık olacak. O zaman bu belediyeler birleşip, kargaşaya karşı uluslararası destek ve PKK takviyesi isterler ve Türkiye’de iç savaş çıkar.

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu