Haber

15 Temmuz Demokrasi Otogarında Seçim Hazırlığı Yapılıyor

ESENLER’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda seçim hazırlıkları yapılıyor. Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, “Normal seferler doldu, ek seferler başladı. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri de kapsayacak.” Yıldırım, “Anadolu’dan gelenler de var” dedi. “Deprem bölgesinde bütün otobüsler çoğunlukla dolu. Deprem bölgesinde oy kullanacakların hareketi daha fazla. Açık üniversitelerden oy kullanmaya gelecek öğrenciler de var. Siyasi partiler de seçmeni taşımak için otobüs kiraladılar. ” Piyasayı biraz etkiledi” dedi.

14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kaldı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı da seçimlere hazırlanıyor. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, bazı firmaların seçim için ek seferler eklediğini belirterek, asıl yoğunluğun perşembe, cuma ve cumartesi günleri yaşanacağını söyledi.

DEPREM BÖLGESİNDE TÜM OTOBÜSLER DOLU

Yıldırım, “Bugüne kadar İstanbul’dan şehre çıkışlar normaldi ama yarından itibaren bir hareketlilik başlıyor. Normal seferler doldu, ek seferler başladı. Buna perşembe, cuma, cumartesi de dahil olacak. Anadolu’dan da İstanbul’a gelenler var. İstanbul, “Sonuç olarak şu anda deprem bölgesindeki tüm otobüsler dolu. Deprem bölgesinde oy kullanacak kişilerin hareketi daha fazladır. Başka şehirlerde de var ama deprem bölgesi daha ağır, daha fazla ek seferler almaya başladı” dedi.

5-6 gün yoğunluk olacağını söyleyen Yıldırım, “Siyasi partiler de seçmeni taşımak için otobüs kiraladılar. Bu da pazarı biraz etkiledi ama perşembe, cuma, cumartesi seferleri dolu. Pazartesi, salı, çarşamba ve Pazar akşamları bile.Anadolu yönünden dönüşler olacak.Seçimle ilgili toplamda 5-6 gün yoğunluk olacak gibi görünüyor.Titreşim bölgesine göç eden halk yeniden oy kullanmak için memleketlerine dönüyor. tremor bölgesindeki uçuşları etkiliyor.Bakanlık fiyatları artık çok sıkı kontrol ediyor.Fiyat Ulaştırma Bakanlığı tarafından hiçbir zaman onaylanmadı.Kimsenin bunu kullanma hakkı yok. Şu anda normal fiyatlar uygulanıyor. Petrol fiyatlarında düşüş yaşandı. Dolayısıyla şirketlerimiz bu tür bir fırsatçılık yapacak durumda değil. Korsanların taşınmasına özen gösterilmelidir. Otogar dışında kayıt dışı uçuşlara dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

DAHA ÖNCE GELEN BİLETLER VAR

Kahramanmaraş’a yolcu taşıyan şirketin işletmecisi Kılıç Bayram, “Deprem nedeniyle buraya gelen vatandaşlarımız şimdi yeniden oy kullanmak için seçim bölgelerine gidiyorlar. Konteynerlerde yaşayanlar var, yakınları gelip gidiyor. Buraya gidin. Günlük araçlarımız dolu. Seçim nedeniyle artık yoğunluk oluyor. 12-13 Mayıs tarihleri ​​dolu, gelip biletini önceden alanlar var” şeklinde konuştu. Alaattin Çendek, “14 Mayıs’ta seçim var. Son 2-3 gündür Anadolu’ya seçim denemesi için gidenler var. Ama istediğimiz potansiyelde değil. Belediye seçimi muhtar gibi değil” dedi. Seçim.Meclis seçeceğimiz için gidenler kendi imkanlarıyla gitmek zorunda kalıyor.11″Biletler 12-13 Mayıs’ta alınıyor, satışa devam ediyoruz” dedi.

solhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu