Haber

Bahçeli’nin “İşine bak” dediği gazeteci konuştu!

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, “Efendim Meclis’te karar çıkması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olmayacağı konuşuluyor. Siz ne düşünüyorsunuz?” Bahçeli, “Sanırım beni dinlemedin” yanıtını verdi. Bunun üzerine Yazıcıoğlu, “Pekala, Sinan Ateş cinayetinde MHP…” deyince Bahçeli, sözünü keserek, “İşine bak, hadi işine bak” dedi. Bahçeli’nin yanındaki isimlerin gazetecilerin elindeki mikrofonları sertçe itmesi dikkat çekti.

OLAY ANI ANLATTI

MHP’lilerin müdahalesine maruz kalan Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, KRT’de yaşadıklarını anlattı. Yazıcıoğlu, “Gösteriler sırasında sahada çalışan bir gazeteciyim. Dolayısıyla alışkınım aslında, itme pozisyonunda refleks olarak kendimi geriye doğru çektiğim için olayın fiziksel şiddeti bende pek etkili olmadı. Bana yönelik şiddet girişimi maalesef sorudan kaynaklı bir sakınca olduğu görülmektedir.” dedim.

“İŞLEM YAPILAN KİŞİ MİLLETVEKİLİDİR”

Yazıcıoğlu, sözlerine şunları ekledi:

“Benim için üzücü olan nokta, itme eylemini yapanın milletvekili olması. Savunucu değil polis. Tabii polisler de böyle durumlarda refleks kullanıyor. Bir soruya cevap vermek isterlerse önlerini açmak için kenara çekilirler.Konuyla ilgili pozisyon alırlar.Fakat bu noktada mikrofonları iterken beni kenara iten kişi o sahnelerde Asıl duruş, milletvekili oldu ki bu benim için çok üzücü.

germencikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu