Haber

Çukurca’da velilere depremle ilgili bilgi verildi

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde öğretmenler, velileri depremle ilgili bilgilendirdi.

Çukurca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen seminerde Şehit Jandarma Kıdemli Üsteğmen Adnan Bahat Çok Programlı Lise Maneviyat ve Rehberlik öğretmeni Yusuf Fidan ve Şehit Bilal Soybilgiç Ortaokulu Manevi Danışman ve Rehberlik öğretmeni Sultan Pekdemir, velilere felç durumunda yapılması gerekenleri anlattı. şok.

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrası velilere yönelik bilgilendirme semineri düzenlediklerini belirten Fidan, “Seminer sonunda velilerimiz bize bir çok soru sordu. Biz de elimizden geldiğince velilerimizin sorularını yanıtlamaya çalıştık. çeşit seminerler devam edecek.Tüm vatandaşlarımızı ve velilerimizi bekliyoruz.” söz konusu.

Beyin sarsıntısı sonrası yaşanan travmalar nedeniyle velilere seminerler verdiklerini vurgulayan Pekdemir, “Velilerimizi bu süreçte çocuklara nasıl yaklaşmaları, ne yapmaları ve onlara nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirdik. Psikolojik danışmanlar olarak, her zaman halkımızın yanındayız. Her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bakanlığımız sayesinde bilgilendirme çalışmalarına başladık. Bundan sonraki süreçte çocuklarımızı da bilgilendireceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu