Haber

Deprem bölgesindeki 250 Şok Market’in kalıcı olarak kapatılacağı öngörülüyor.

Şok Marketler, Maraş merkezli depremden etkilenen 10 ildeki mağazalarının hasar tespitine ilişkin KAP’a açıklama yaptı. Açıklamada, önemli ölçüde etkilenen ve kalıcı olarak kapalı kalması beklenen mağaza sayısının yaklaşık 250 olduğu belirtildi.

Ekonomi gazetesinde yer alan habere göre; Şok Marketler Ticaret A.Ş tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Bölgede depremden önemli ölçüde etkilenen ve kalıcı olarak kapanması öngörülen mağaza sayısı yaklaşık 250, mağazalarımızda hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Depo ve mağazalarımızın tamamı kiralık ve sigortalıdır.

Depremden etkilenen tüm mağazalarımızda hasar tespiti ve tazminine yönelik sigorta ekspertiz çalışmaları başlatılmıştır. İlk belirlemelere göre bölgedeki depolarımızda faaliyetlerimizi etkileyecek önemli bir hasar meydana gelmemiş olup, depolarımız faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamız sadık kalmaya kararlı mağazalarda bölge halkına hizmet vermektedir.

Afet bölgesindeki ihtiyaçların karşılanması amacıyla depremin ilk gününden itibaren resmi kurumlarla işbirliği içinde yardım çalışmalarına destek veriyoruz. Depremin yaralarının dayanışma ve iş birliği ile sarılacağına olan inancımızla, bölgedeki çalışmalarımızla her zaman olduğu gibi halkımızın yanında olmaya ve ihtiyaçlarını karşılamaya gayret edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu