Haber

Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken açıklamalar! İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığı kapılarını kapattı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde gazetelerin Ankara temsilcilerini ağırladı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINA İLİŞKİN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı olup olmadığına ilişkin sorulan soruya CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, her iki ismin de başarıyla görevlerini sürdürdüğünü belirtti.

“GÖREVLERİNE BAŞARIYLA DEVAM ETMELERİNİ İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu, “İki belediye başkanımız da görevini başarıyla yürütüyor. Başarıyla devam etmelerini istiyorum.”

İMAMOĞLU: TÜM CHP’LİLERİN ADAYI KILIÇDAROĞLU

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Halk TV’de Yeni Bir Sabah programına katılan Ekrem İmamoğlu, sunucu İsmail Küçükkaya’nın “Bana göre Kılıçdaroğlu aday olmaya hevesli görünüyor” sözlerine şu yanıtı verdi: ” CHP’lilerin hepsinin adayı Kemal Kılıçdaroğlu ama sonuçta kararı verecek olan Altılar Masası’dır.Adayın açıklanmasından çok öncelikli sorun süreç yönetimidir.Tabii ki generalimiz lider de Altı Masa denilince bunu akıllara getiriyor.Tabii ki kazanan aday olmalı.Adayın özelliklerini listeler,her konuda uzmanlardan faydalanır,Onların fikirlerini alır ve süreci birlikte yönetir. Onlarla birlikte proje üretin, anayasa metni hazırlayın.Asıl sorun adayın beyanından çok süreç yönetimidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu