Ekonomi

Naci Görür: Marmara bölgesi diz çökerse Türkiye durur, nefesi kesilir

NTV’den Melike Şahin’in haberine göre Görür, Marmara depremi olursa Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik ve siyasi bağımsızlığının bu yüzyılda sona ereceğini iddia ederek, “Bu bir komplo teorisi gibi değil.” söz konusu. 100 bin binanın yıkılacağına değinen Görür, bu binaların 1 milyon daireye eşit olduğunu ve her dairede 5 kişinin olduğunu varsayarsak 5 milyon kişinin doğrudan etkileneceğini söyledi.

“Türkiye durur ve nefes alır”

“Marmara’da deprem olursa Marmara bölgesinin ekonomisi durur. Marmara bölgesi diz çöker.” Söz alan Görür, şu ifadeleri kullandı:

“Marmara bölgesi diz çökerse Türkiye durur, nefes alır. Çünkü Marmara bölgesi Türkiye’nin ekonomisinin, ticaretinin ve üretiminin can damarıdır. O zaman Türkiye durur. Ekonomik bağımsızlığını kaybeder.”

Görür, kentlerin depreme dayanıklı hale gelmesi için hızla adımlar atılması gerektiğini belirterek, “Bu ülkenin insanları bu topraklar üzerinde sonsuza kadar yaşayacaksa depremde yıkılmaz, ayakta durur. Yerleşim yerleri oluşturmaları lazım. bir dakikada onbinlerce insanı kaybetmeyecekleri bir yer.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu