Yaşam

Şubat Çankaya’da Sanat Dolu

Çankaya Belediyesi, Şubat ayında da farklı kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Şubat ayı Çankaya’da stantlar, tiyatro, konserler ve panellerle dolu.

Ankara’nın kültür ve sanat hayatına zenginlik katan ve farklı etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmaya devam eden Çankaya Belediyesi, şubat ayında da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 2 Şubat’ta UNICEF Sanatçısı Kağan Güner’in 1986-2010 yılları arasında ürettiği farklı alanlarda 80 eserden oluşan “Zaman Çemberi” Retrospektif Standı, Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Yaşar Kemal Kültür Merkezi ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, Gözümü Kaparım Görevimi Yaparım, Kocam Sinek Olsun Gece Boyu oyunlarına ev sahipliği yapacak.

BARIŞ MANÇO YILMAZ GÜNEY ETAPTA

Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan biri olan Barış Manço, “Doludizgin Manço Projesi” etkinliği ile 4 Şubat saat 19.30’da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde olacak. Barış Ustalara Saygı duruşu olarak düzenlenecek etkinlikte vokalde Altay Baysal, gitarda Savaş Hacıosmanoğlu, klavyede Levent Yıldız, saksafonda Timuçin Kultaş, bas gitarda Fazilet Örselli ve davulda Özgür Baloğlu müzik ziyafeti verecek. Manço’yu Anma Etkinliği.

7 BÜYÜK HORMUZ

Yine 4 Şubat saat 20:00’de Türk Tiyatrosu’nun klasiklerinden “7 Kocalı Hürmüz” Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 1800’lerin sonlarında İstanbul Taşkasap’ta yaşayan Hürmüz’ün hayatı renkli oyuncu kadrosuyla sanatseverlerle buluşacak.

18. ANKARA JAPON SİNEMA FESTİVALİ

Japonya Büyükelçiliği iş birliğinde düzenlenen 18. Ankara Japon Sineması Festivali, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. 16-16-2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte “Mentai-Pırırı – Zorlu Lezzet”, “Öğretmen ve Sokak Kedisi”, “Takatsu Nehri”, “Belalı Beslenme Çantam”, “Belle” ve “On-Gaku – Sesimiz” filmleri yer alıyor. 19 Şubat Türkçe altyazılı gösterilecektir.

TRABZON GÜNLERİ ÇANKAYA’DA

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, 24-24 Şubat tarihleri ​​arasında Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Tüm Yönleriyle Trabzon Günleri’ne de ev sahipliği yapacak. Stant, konser, söyleşi, imza günü, sinema gösterimi gibi etkinliklerle Trabzon’un tarihi, kültürü, ticareti ve sanayisi, doğası ve turizm potansiyeli, yok olan el sanatları ve yöresel halk oyunları tanıtılacak.

Çankaya Belediyesi Kültür Sanat Merkezleri, Şubat ayı boyunca stant, tiyatro, konser, festival gibi birçok etkinlikle Ankaralılara dolu dolu bir ay yaşatacak. Etkinlik takvimine ve detaylarına /cankayaks Instagram, Twitter ve Facebook sosyal medya hesapları ile kultursanat.cankaya.bel.tr web sitesinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu